-0.5 C
Ljubljana
sobota, 17 aprila, 2021

Anamarija Lampič bronasta v sprintu na SP v Oberstdorfu

Piše: P.T.

Najboljša slovenska športnica lanskega leta Anamarija Lampič je osvojila bronasto medaljo v sprintu v klasični tehniki na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Oberstdorfu v Nemčiji. Zlato je osvojila Švedinja Jonna Sundling, srebro Norvežanka Maiken Caspersen Falla (+2,32), Lampičeva je na tretjem mestu zaostala 2,35 sekunde.

Lampičeva, že pred SP je dokončno prvič v karieri osvojila mali kristalni globus za sprintersko zmago v svetovnem pokalu, je srebro zgrešila za vsega tri stotinke.

Eva Urevc je izpadla v četrtfinalu. Slovenska predstavnika se nista uvrstila v izločilne boje. Vili Črv je bil v kvalifikacijah 48., Janez Lampič pa 55. med 159 tekači na startni listi.

* ANAMARIJA LAMPIČ
– rojena: 17. junija 1995
– prebivališče: Valburga
– višina: 177 cm
– poklic: zaposlena v policiji
– hobiji: potovanja, nakupovanje, moda
– klub: TSK Triglav Kranj
– trener: Stefano Saracco

* Največji uspehi:
– OI
6. mesto: Pyeongchang 2018, ekipni sprint (Alenka Čebašek)
7. mesto: Pyeongchang 2018, sprint
8. mesto: Pyeongchang 2018, štafeta 4 x 5 km (Katja Višnar,
Vesna Fabjan, Alenka Čebašek)
27. mesto: Pyeongchang 2018, 10 km prosto

– SP:
2. mesto: Seefeld 2019, ekipni sprint (Katja Višnar)
3. mesto: Oberstdorf 2021, sprint v klasični tehniki
8. mesto: Lahti 2017, ekipni sprint klasično
9. mesto: Seefeld 2019, štafeta 4 x 5 km
10. mesto: Falun 2015, štafeta 4 x 5 km

– SP U23:
4. mesto: Rašnov 2016, 10 km v klasični tehniki
10. mesto: Rašnov 2016, sprint v prosti tehniki

– svetovni pokal:
1. mesto skupni seštevek sprintov sezone 2020/2021
3. mesto skupni seštevek sprintov sezone 2019/2020

– posamično:
1. mesto: Ulricehamn 2021, ekipni sprint
1. mesto: Val di Fiemme 2020, sprint v klasični tehniki
1. mesto: Lenzerheide 2019, sprint v prosti tehniki
1. mesto: Pyeongchang 2017, sprint v klasični tehniki
2. mesto: Falun, 2021, sprint v klasični tehniki
2. mesto: Val Müstair 2021, sprint v prosti tehniki
2. mesto: Davos 2020, sprint v prosti tehniki
2. mesto: Oberstdorf 2020, sprint v klasični tehniki
2. mesto: Dresden 2020, sprint v prosti tehniki
3. mesto: Dresden 2020, ekipni sprint
3. mesto: Dresden 2020, sprint v prosti tehniki
4. mesto: Val Müstair 2021, 10 km zasledovalno v prosti tehniki
4. mesto: Falun, 2020, sprint v klasični tehniki
5. mesto: Oestersund, 2020, 10 km v klasični tehniki
5. mesto: Planica 2019, sprint v prosti tehniki
5. mesto: Pyeongchang 2017, ekipni sprint v prosti tehniki
6. mesto: Drammen 2020, sprint v prosti tehniki
6. mesto: Falun 2019, sprint v prosti tehniki
6. mesto: Drammen 2017, sprint v klasični tehniki
7. mesto: Ulricehamn 2021, sprint v prosti tehniki
7. mesto: Ruka 2020, sprint v klasični tehniki
7. mesto: Falun 2020, 10 km prosto s skupinskim startom
7. mesto: Dobbiaco 2019, 10 km v klasični tehniki
7. mesto: Val Muestair 2019, sprint v prosti tehniki
7. mesto: Ulricehamn 2017, štafeta 4 x 5 km
7. mesto: Drammen 2016, sprint v klasični tehniki
8. mesto: Oslo, 2020, 39 km klasično s skupinskim startom
8. mesto: Planica 2019, ekipni sprint
8. mesto: Val di Fiemme 2019, 10 km klasično, skupinski start
8. mesto: Dobbiaco 2017, ekipni sprint
9. mesto: Ruka 2019, sprint v klasični tehniki
10. mesto: Drammen 2019, sprint v klasični tehniki
10. mesto: Planica 2016, ekipni sprint v prosti tehniki
10. mesto: Otepää 2015, ekipni sprint prosto
10. mesto: Lenzerheide 2018, 10 km v klasični tehniki
10. mesto: Seefeld 2018, sprint v prosti tehniki

– novoletna turneja:
1. mesto v sprintih 2019/20 (skupno 19. mesto).

Zadnje novice

Sorodne vsebine