3.9 C
torek, 23 aprila, 2024

Mura se je pomerila z nizozemskim Vitesse

V uvodnem krogu skupine G Konferenčne lige je Mura v Fazaneriji gostila nizozemski Vitesse.

Gostje so takoj prevzeli iniciativo, vratar Mure Obradović je bil hitro na preizkušnji.  V 6 minuti je obranil strel Witeka.

Igralci Mure so imeli velike težave pri organizaciji napadov, težko so prihajali na polovico gostov, ki so kontrolirali tekmo.

Po dvajsetih minutah so se malo sprostili, uspeli zadržati žogo, priti bližje gola gostov.

V 22 minuti so imeli lepo priložnost. Po prostem strelu in podaji Horvata je bil Gorenc sam pred gostujočim vratarjem,  a je streljal čez gol.

V 30 minuti so gostje povedli. Z dvanajstih metrov je zadel Tronstad, potem ko je bila domača obramba premalo aktivna v svojem kazenskem prostoru.

V 41 minuti smo videli še odličen strel Tannaneja in še boljšo obrambo Obradovića ter strel Bazoerja, ki tudi ni prinesel spremembe rezultata.

Mura je v drugi polčas krenila odločneje, spet pa so si prvo priložnost v tem delu priigrali gostje. V 55 minuti je Obradović strel Bera odbil v kot. Takoj zatem je Tannane zadel prečko.

V naslednjih minutah smo videli dva dobra napada Mure, vendar po predložkih s strani pravega zaključka ni bilo.

V 70 minuti še drugi gol gostov. Po kotu z leve strani je zadel Doekhi.

Končni rezultat 2:0 je povsem realen glede na prikazano. Mura bi sicer lahko dala gol, vendar so imeli gostje več priložnosti, tudi v polju so bili boljši. Pri obeh prejetih golih so bili Muraši enostavno premehki, premalo agresivni. Gostje so to znali kaznovati.

V naslednjem krogu gostuje Mura v Londonu, kjer se bo pomerila s Tottenhamom.