13.3 C
Ljubljana
petek, 19 aprila, 2024

Do kdaj bodo prevajali sodbo v zadevi Stephan? Vrhovno sodišče: Roki za prevod zakonsko niso določeni.

Do kdaj bodo prevajali sodbo v zadevi Stephan? Vrhovno sodišče: Roki za prevod zakonsko niso določeni.

 

Poročali smo že, da je bila sodba v zadevi Stephan »odpravljena dne 14. 11. 2019«. To nam je pred mesecem dni zagotovilo Okrožno sodišče v Ljubljani, pa sodba še vedno ni javna, saj jo še vedno prevajajo za stranko v postopku, to je za obsojenega dr. Michela (Massouda) Stephana.

To nam je namreč pojasnilo omenjeno sodišče. Takrat nas je tudi zanimalo, v kateri jezik se sodba prevaja. Sodišče pravi, da se prevaja v angleški jezik. Na vprašanje, kdaj pričakujejo, da bo sodba prevedena in vročena dr. Stephanu, je sodišče odgovorilo: »V zvezi z vašim dodatnim novinarskim vprašanjem, kdaj je pričakovati prevod in vročitev sodbe v zadevi IV K 47223/2017 še pojasnjujemo, da gre za prevod obsežne sodne odločbe, ki je še v prevodu pri sodnem tolmaču in jo bo dostavil takoj, ko bo končal svoje delo.«

Kakšni so roki za prevod?

Pred dobrim tednom dni smo se obrnili tudi na vrhovno sodišče in jih prosili za dodatno pojasnilo, in sicer :

1. Kakšni so roki za sodne tolmače, da ti prevedejo sodbo?
2. Drži, da mora biti v sklepu sodbe naveden tudi rok za prevod sodbe?

Minuli torek so nam z vrhovnega sodišča odpisali sledeče: »Roki za prevod zakonsko niso določeni, vendar sodniki v ločenem pisanju, ki ga priložijo k sodbi, določijo časovni okvir oz. potrebo po čim hitrejšem prevodu. Glede drugega vprašanja pa sporočamo, da se podatek o roku za prevod sodbe ne nahaja v sodbi.«

Kot je znano, sta se na sodbo že pritožila tako obramba dr. Stephana kot tožilstvo.

Spomnimo

Senat Okrožnega sodišča v Ljubljani je 14. maja 2019 libanonskega znanstvenika s francoskim potnim listom (!) dr. Michela (Massouda) Stephana spoznal za krivega kaznivega dejanja napeljevanja k uboju (in ne umoru, čeprav je bil načrtovan in plačan!) enega vodilnih na Kemijskem inštitutu dr. Janeza Plavca in kaznivega dejanja prepovedanega prometa z orožjem ter mu prisodil enotno kazen osem let zapora (za napeljevanje k umoru so predpisane kazni višje!).

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine