Piše: Lucija Kavčič
Pogovarjali smo se z Ajdo Brilej, prijetnim dekletom, katere prelepi glas je zvenel v dobrodelni glasbeni oddaji televizije Nova24TV.
Prav prejšnji teden je praznovala 18. rojstni dan, zato ji naša ekipa želi vse najboljše, predvsem pa poguma in osebne sreče še naprej.
Poznam vas predvsem kot pevko, ki včasih poje pri ansamblu Original Štajerci. Nam poveste, kako ste z njimi povezani in ali pogosto nastopate z njimi?
Ja, večkrat nastopam z njimi, saj je moj oče Jernej vodja ansambla, verjetno sem po njem podedovala tudi glasbene gene.
Kakšne pesmi so vam pravzaprav najljubše?
Ta čas mi je všeč popularna glasba, ki jo najpogosteje poslušam po radiu med vožnjo v šolo ali na terapije.
Zakaj imate radi slovenske in slovenske ljudske pesmi?
Spominjajo me na domači kraj in na našo kulturo. S petjem slovenskih ljudskih pesmi ohranjamo lep slovenski jezik. V glasbeni šoli prepevamo večinoma ljudske pesmi.
Nam zaupate, kaj imate poleg glasbe najraje?
Zelo rada likovno ustvarjam in seveda plavam − sem 3-kratna državna prvakinja v paraplavanju −, rada potujem z očetom, ko gre na poslovne in glasbene poti. Bila sem že v več evropskih državah in tudi na križarjenju do Grčije.
Torej imate radi tudi morje?
Ja, vsako leto se posebej veselim poletnega kampiranja na otoku Krku, pozimi pa skupaj s Sončki smučam na prilagojenih smučeh v Kranjski Gori. S Sončki hodimo tudi na pohode v hribe (GOGO), letujemo na Pašmanu, obiskujem gonge, telovadbo za gibalno ovirane in še veliko drugega.
V Sloveniji časi zdaj niso prav rožnati. Kako bi opogumili Slovence, naj si ne nehajo prizadevati za boljšo Slovenijo?
Vsem priporočam, naj se v čim večjem številu udeležijo volitev in volijo nekoga, ki bo dobro poskrbel za vse Slovence enako. Priporočam še, naj se trudijo in ohranjajo čisto okolje, naravo in vodo.