9.4 C
Ljubljana
četrtek, 28 marca, 2024

Britanski davkoplačevalci za ilegalne migrante zapravijo 1,5 milijarde funtov letno

Piše: Ivan Šokić

V nedeljo 1. maja 2022 je Rokavski preliv prečkalo 250 ilegalnih migrantov. Načrt britanske vlade, da z grožnjami o selitvi ilegalnih migrantov v Ruando odvrne prihod migrantov v državo očitno ni zalegel.

Po enajstih dnevih slabega vremena so v Veliko Britanijo ponovno začeli prihajati ilegalni migranti. Grožnje, da bodo deportirani v Ruando očitno ne zaležejo. Načrtu o deportaciji ilegalcev nasprotujejo tudi številne nevladne aktivistične organizacije, medtem ko celo uradniki grozijo, da bodo dali odpoved, če vlada misli nadaljevati s tem načrtom.

V letošnjem letu je v Združeno kraljestvo vstopilo najmanj 6.947 ilegalnih migrantov, kar je trikrat toliko kot prejšnje leto. Te številke spravljajo v zadrego predstavnike konservativcev, ki so še pred dnevi na vsa usta hvalili učinkovitost praznih groženj o deportaciji v Ruando.

Tudi raziskave javnega mnenja, ki jih je med ilegalnimi migranti opravil Guardian kažejo, da grožnje o deportaciji ne zaležejo. Tri četrtine vprašanih menijo, da je navkljub grožnjam o deportaciji v Ruando še vedno vredno prečkati Rokavski preliv, medtem ko je samo ena četrtina vprašanih dovolj prestrašena, da še naprej ostane nelegalno v Franciji.

Ilegalne migracije Združeno kraljestvo trenutno stanejo 1,5 milijarde funtov na leto. Tiskovni predstavnik britanskega notranjega ministrstva vztraja, da konvencija ZN o beguncih v ničemer ne preprečuje deportacijo v neko drugo varno državo. “V skladu s tem dogovorom bo Ruanda procesirala prošnje v skladu z nacionalnimi in mednarodnimi zakoni o človekovih pravic.”

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine