Včeraj pozno popoldan sta v Železnikih zaradi izsiljevanja prednosti trčila dva voznika z osebnim avtomobiloma. Eden je drugemu odvzel prednost pri vključevanju na cesto. Po prvih podatkih je poškodovan en udeleženec. Proti povzročitelju zaradi povzročitve nesreče poteka prekrškovni postopek.
Včeraj, nekaj pred 16. uro je na Karlovški cesti v Ljubljani prišlo do prometne nesreče v kateri sta bila udeležena motorist in voznik osebnega vozila. Nesrečo je povzročil motorist, ki je peljal po Karlovški cesti, nato pa zavijal levo na Janežičevo ulico, pri tem pa izsilil prednost vozniku osebnega vozila, ki je peljal naravnost. Motorist se je v nesreči huje poškodoval in je bil z reševalnim vozilom odpeljan v UKC Ljubljana. Policisti bodo po vseh zbranih obvestilih izvedli ustrezen ukrep.
Včeraj, nekaj po 18. uri je na Tacenski cesti prišlo do nesreče, ker kolesar ni upošteval prednosti otroka, ki se je s skirojem zapeljal čez prehod za pešce. Kolesar je trčil v otroka tako, da sta oba padla po vozišču in se lažje poškodovala. Kolesarju bo izdan plačilni nalog.
Malo pred 13. uro so v Hotinji vasi ustavili 43-letnega voznika neregistriranega osebnega avtomobila. V postopku so ugotovili, da vozniknima veljavnega vozniškega dovoljenja, in da ima na vozilu nameščeni registrski tablici, ki ne pripadata vozilu, ki ga je vozil. Policisti so mu odredili in opravili še hitri test na droge, ki je bil pozitiven na prepovedano drogo kokain. Zato so vozniku odredili strokovni pregled, ki pa ga je odklonil. Policisti so mu vozilo zasegli, izdali plačilni nalog, zoper njega pa bodo podali obdolžilni predlog pristojnemu sodišču.
Malo pred 18. uro pa so v Spodnjih Hočah ustavili 26-letnega voznika osebnega avtomobila, za katerega so v postopku prav tako ugotovili, da voznik nima veljavnega vozniškega dovoljenja. Ugotovili so, da je tudi on vozil vozilo, ki ni registrirano in da je tudi on imel na vozilu nameščeni registrski tablici, ki ne pripadata vozilu, ki ga je vozil. Policisti so mu vozilo zasegli, izdali plačilni nalog, tudi zoper njega pa bodo podali obdolžilni predlog pristojnemu sodišču.
Ob 12.51 smo bili obveščeni, da je bil v morju, 6 metrov od obale ob
potniškem terminalu v Kopru, opažen osebni avto. Pri iskanju pogrešane osebe
so namreč sondirali morsko dno, pri tem pa opazili obrise vozila.
Kraj je bil zavarovan, na kraj pa napoteni gasilci, ki so vozilo dvignili iz
morja. V osebnem avtu Clio je bilo moško truplo. Po zbranih prvih obvestilih
je bila opravljena tudi prepoznava, ki je dejansko pokazala, da gre za
mrtvega 36-letnega Alana Tokmadžića, ki je pogrešan od 30. 3. 2020, zanj pa
je bilo v tem času izvedenih več iskalnih akcij. Zdravnik je odredil
sanitarno obdukcijo.
Ob 17.27 smo bili obveščeni, da se je na cesti Zavrhek – Barka prevrnilo
vozilo. Sprva je kazalo na to, da je 54-letni državljan Italije, ki prebiva
v Sloveniji, zaradi neprilagojene hitrosti trčil je v drevo. V razgovoru je
bilo ugotovljeno, da je bil z njim v vozilu še mladoletnik, ki pa je kraj
zapustil, dejansko pa naj bi ta tudi vozil avto. V bližnji vasi živi
neprijavljen. Državljan Italije se je v nesreči lažje poškodoval. Po zbranih
vseh dokazih sledi mladoletniku obdolžilni predlog zaradi prevelike hitrosti, vožnje brez vozniškega dovoljenja, neregistriranega vozila, ki je povrh vsega še tehnično nepregledano. Čaka pa ga tudi ovadba zaradi opustitve pomoči poškodovancem v prometni nesreči.
Policisti PP Krško so bili 16. 4. nekaj po 19. uri obveščeni o prometni
nesreči v Kostanjevici na Krki. Opravili so ogled in ugotovili, da je
48-letni voznik mopeda pri vožnji po klancu navzdol izgubil oblast nad
mopedom, padel in se poškodoval. Lažje poškodovanega moškega, ki med vožnjo
ni uporabljal zaščitne čelade, so reševalci oskrbeli in odpeljali v
bolnišnico. Policisti so mu zaradi očitnih znakov alkoholiziranosti
odredili preizkus, vendar je opravljanje preizkusa odklonil. Zaradi kršitev
cestno prometnih predpisov mu bodo izdali plačilni nalog.
Ob 2.48 so v Portorožu ustavili 52-letnega Izolana, kateremu je preizkus
alkoholiziranosti pokazal 0,69 mg/l. Odvzeto mu je bilo vozniško dovoljenje.
Sledi mu obdolžilni predlog in predlog za uvedbo postopka na IRSNZ po ZPPreb
in ZIRS.
Ob 3.25 pa so v Sežani ustavili 37-letnega voznika, kateremu je alkotest
pokazal 0,78 mg/l. Prepovedali so mu nadaljnjo vožnjo, podan bo obdolžilni
predlog, izdan mu je bil tudi plačilni nalog. V vozilu sta bila še dva sopotnika, vsi so zaposleni v
istem podjetju in so se po službi družili. Za vse tri sledi še predlog na
ZIRS.


