Piše: Vida Kocjan
Prvega februarja se je na ploščadi Trga republike v Ljubljani zbralo okrog 20 tisoč ljudi. Vseslovenski protest upokojenk in upokojencev za dostojne pokojnine je pripravila ljudska iniciativa Glas upokojencev Slovenije. Ljudje so v Ljubljano prihajali z vseh koncev Slovenije, vlaki in avtobusi so bili polni. Protest v Ljubljani je trajal od 15. do 16. ure.
Vladajoča koalicija (Gibanje Svoboda, SD in Levica) so se pred protestniki umaknili na Brdo pri Kranju, kjer so bili od 10. ure pa vse do konca protesta. Novinarsko konferenco, na kateri naj bi menda predstavljali sklepe tega srečanja ministrov in poslancev vladajoče koalicije, so pripravili ob 15.45. To pomeni, da na protestnem shodu ni bilo novinarjev in televizijskih kamer, saj so »uradno morali biti« na Brdu pri Kranju. Nasploh pa jih to poročanje, kot se je izkazalo pozneje, ni veselilo.
Medijska dvoličnost
Nekateri mediji, ki jih po zakonu moramo plačevati, o dogodku sredi Ljubljane sploh niso poročali. V Glasu upokojencev Slovenije so pri tem izpostavili Radio Prvi, program RTV Slovenija. Zapisali so, da je bilo to povsem v nasprotju z njihovim poročanjem o protestih drugih ljudskih iniciativ. Očitno velika stiska večine upokojencev ni bila vredna njihove pozornosti. Slednje velja tudi za največjo komercialno televizijo v državi, to je POP TV. Namesto dolžne pozornosti in spoštovanja so bili udeleženci protestnega shoda in nekateri njegovi pobudniki deležni diskreditacij, zaničevanja in poniževanju z namenom, da bi očrnili čast in dobro ime posameznika ter s tem izničiti pomembnost shoda. Noben od dnevnih časnikov pa protestu na prvih straneh ni namenil niti besedice, kaj šele fotografije več kot 20 tisoč zbranih sredi Ljubljane.
Celoten članek si lahko preberete v novi Demokraciji.
Tednik Demokracija – pravica vedeti več!