20.4 C
Ljubljana
ponedeljek, 6 maja, 2024

V tiskani izdaji Demokracije preberite: Vojna spolov 6: MGTOW kot pasivni moški odpor

Piše: mag. Tadej Ian, politolog, družboslovec in publicist

Moško gibanje MGTOW, ki deluje kot spletna skupnost isto oz. podobno mislečih moških in izvira iz ZDA, je oblika pasivnega odpora moških proti feminizirani družbi. V članku opozarjamo na to, da družbeno ustvarjeno moderno neravnovesje med spoloma pelje zahodno civilizacijo v propad. 

MGTOW je kratica za Men Go Their Own Way, kar prevedeno v slovenščino pomeni Moški gredo svojo pot. Moški, ki so del tega gibanja, bolje rečeno življenjske filozofije, so se odločili za pasivni odpor s pomočjo ignorance. Ti moški se proti feminizmu ne borijo, kot to denimo počno aktivisti, ki se zavzemajo za prenehanje družbene diskriminacije nad moškimi, ampak so se preprosto odločili, da ne bodo izpolnjevali pričakovanj žensk in feminizirane družbe, ki se je odločila privilegirati ženske v škodo moških v skoraj vseh institucijah.

Prikrita resnica ženske dominacije 

Kot smo že pisali, radikalne feministke s svojih osrednjemedijskih prižnic grmijo, da so ženske zatirane, da je patriarhija zlo, da je moškost toksična, da so ženske žrtve in da so za isto delo plačane manj kot moški. Gre za pripovedi, ki nimajo povezave z resničnostjo. V ZDA je 85 odstotkov brezdomcev moških. Moški v ZDA za isti zločin dobijo dosti daljše zaporne kazni kot ženske. Moški se po ločitvi znajdejo v dosti težjem finančnem oz. gmotnem položaju kot ženske, ker sodišča ob ločitvi favorizirajo ženske. Ženske in moški imajo približno enako smrtnost zaradi raka na dojkah in raka prostate in vendar gre šestkrat več denarja za raziskave raka na dojkah. Moški delajo v dosti nevarnejših poklicih kot ženske, zato je v ZDA 94 odstotkov poškodb pri delu moških. Moški se dlje časa vozijo na delo in delajo več ur kot ženske. Zato v povprečju zaslužijo več. Kljub temu dejstvu nekatere zvezne države v ZDA sprejemajo zakonodajo, s katero javna podjetja silijo, da na vodilne funkcije zaposlujejo ženske. Ob tem si nihče ne prizadeva, da bi med zidarji, policisti ali smetarji zaposlovali več žensk. Osrednji mediji sistematično hvalijo ženske in ponižujejo moške. Če ženska v javnosti fizično udari ali spolno vsiljivo poskuša zapeljati moškega, obstaja za to družbena toleranca. Če to stori moški, obvelja za nasilnika in spolnega prestopnika, ki konča v zaporu.

Celoten članek si lahko preberete v tiskani izdaji  Demokracije! 

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine