9.5 C
Ljubljana
torek, 19 novembra, 2024

Namesto, da bi poslušala razumeti njegov komentar, je Tacerjeva Reberška označila za seksista

Piše: Ana Horvat (Nova24TV)

Da je Golobova vlada ena sama velika “šala”, smo vedeli, enako kot smo vedeli, da so “ena velika šala” tudi poslanci Gibanja Svoboda. Ena izmed teh je tudi Lucija Tacer, ki je na 23. nujni seji odbora za delo, družino, socialne zadeve in invalide, kjer se je obravnavalo eno najpomembnejši tematik – zakon o dolgotrajni oskrbi, našla način za serviranje popolnoma nepotrebnega očitka o seksizmu, ki to sploh ni bil, kajti poslanec NSi je z njim le opozoril na zavajanje Gibanja Svoboda.

“Dragi kolegi in kolegice, kako enostavno zavajate,” je dejal poslanec NSi Aleksander Reberšek, ki je na 23. nujni seji, na kateri so obravnavali zakon o dolgotrajni oskrbi, želel predvsem opozoriti na zavajajoče “marketinške poteze” Gibanja Svobode pri zagovarjanju novega zakona o dolgotrajni oskrbi, čeprav je ta po mnenju številnih nepopoln in nedorečen. Pri tem je omenil “luštno fotografijo poslanke” z napisom, ki je po njegovem zavajajoč. Ampak Lucije Tacer niso zanimala dejstva, hitro je našla komentar, s katerim je želela odvrniti pozornost od bistva in Reberška predstaviti kot seksista.

“Moram se oglasiti, zato, ker imam ničelno toleranco do diskriminatornega in izključujočega govora. Namreč svojo enakovredno kolegico je označil s pridevnikom luštna. Je pa to bila seksistična izjava. Jaz bi si želela, da se opraviči kolegici,” je dejala Tacerjeva, ki več kot očitno ni slišala (oziroma je preslišala), da je Reberšek pravzaprav rekel, da je “luštna fotografija poslanke” in ne da je “poslanka luštna”, s čimer je ciljal na marketinško potezo pri promoviranju zakona, ki je pomanjkljiv za ljudi, kar je večkrat poudaril. “Ministrstvo za solidarno prihodnost je pripravilo nov, nesolidaren zakon o dolgotrajni oskrbi. Ta bo dodatno obremenil vse, delojemalce, delodajalce, kmete, samostojne podjetnike. Izpuščeni niso niti upokojenci,” je ob obravnavi novega zakona o dolgotrajni oskrbi na odboru za delo izpostavil Aleksander Reberšek.

Sami lahko poslušate in presodite o Reberškovih besedah in namenu.

Tacerjeva se ni podučila, da zdrava delovna mesta zahtevajo empatijo in pristne odnose. Moški in ženske se moramo razumeti kot ljudje, sodelavci in prijatelji. Strah pred tem, kaj lahko in česa ne smemo reči, ustvarja ovire med spoloma, ki nam preprečujejo, da bi to dosegli. Komplimenti imajo na splošno precejšnjo moč: lahko pomagajo povečati endorfine, utrdijo odnose in vzbujajo zaupanje. Ni nujno, da so zakoreninjene v kodirani spolnosti ali mačističnih trditvah: lahko gre preprosto za to, da en človek drugemu reče, da je videti lepo. Vse je seveda odvisno od konteksta, ki pa ga Tacerjeva v tem primeru sploh ni dojela.

Tacerjeva bi si morala vzeti trenutek za razmislek, preden nekoga označi za seksista. Tudi to je bilo namreč diskriminatorno z njene strani. Reberšek je v tem primeru komentiral fotografijo in napis, ki zavaja, in ne videz poslanke, zaradi katerega še poslanka s fotografije ni bila tako užaljena kot Tacerjeva, ki se je oglasila. Ampak to ni novost za svobodnjake, saj so dejstva in resnica zanje najbolj boleča.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine