20.6 C
Ljubljana
sreda, 1 maja, 2024

Edvard Kadič, politični analitik in publicist: »Medijsko so Goloba dobro zavarovali in javnost je dobila vtis, da on ni imel nič z afero Litijska«

Piše: Gašper Blažič

Edvard Kadič je med političnimi komentatorji znano ime. Poleg urejanja spletne strani Portal24 se večinoma ukvarja z analizo neverbalne komunikacije. V zadnjem času pogosto gostuje tudi v oddaji Ura moči.

Zagotovo je Edvard Kadič pravi naslov, ko je potrebno poiskati odgovore na vprašanja o novi vladni komunikacijski strategiji. V preteklosti smo namreč podobne primere že videli.

V zadnjem času ankete koalicijskim strankam kažejo izrazito slabo. Je to pričakovano glede na slog vladanja Roberta Goloba?

Že pred letom in pol sem napovedal, da bo Robert Golob verjetno ena od bolj preziranih političnih figur novejše slovenske zgodovine. Njegov vstop v politični boj s parolami o janšistih, čiščenju nasprotnikov itd. , nato obljube, ki so v veliki večini prazne in neizpolnjene, ter ob tem neverjetno vzvišen in v bistvu slab odnos do političnih sopotnikov, ki se kaže predvsem skozi neverjetno lahkost “metanja ljudi čez ramo”, nujno vodi v pogubo. Če k temu dodamo tudi popolno odsotnost kakršnihkoli pozitivnih rezultatov vladanja, me celotna situacija prav nič ne preseneča.

Opaziti pa je mogoče tudi prelivanje glasov – Svoboda se je v zadnjem času spet malo okrepila, seveda na račun SD. Bi lahko rekli, da je slednja v resni krizi?

SD očitno je v krizi, zato tudi napoved kongresa, internih volitev itd. praktično takoj po izbruhu afere Litijska, kjer je bila stranka nekakšen epicenter. Že nekaj časa stranko namreč vodijo ljudje, ki bistveno bolj sodijo na skrajni (levi) rob političnega prostora, kot pa v sredino, kjer se stranka promovira in nagovarja volivce. Spomnimo se samo izjav o SD kot o “ponosnih naslednikih komunistov” Marka Koprivca. Po odnosu Svobode do SD, ki se je lepo pokazal skozi maltretiranje z ne-odstavitvijo Švarc Pipanove, zavračanjem imenovanja novih državnih sekretarjev …, bi človek pričakoval, da bi stranka s hrbtenico in močnimi vrednotami takšno koalicijo zapustila. SD pa vztraja v koaliciji s Svobodo in se tako na nek način ponižuje ter tone še globlje v krizo. Volilci so lahko nekaj časa zavedeni, zagotovo pa niso slepi.

Celoten intervju si lahko preberete v tiskani izdaji Demokracije!

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine