3.8 C
Ljubljana
petek, 19 aprila, 2024

Borka za pravico nerojenih otrok do življenja Valentina Pikelj: »Zdaj sem prava feministka in vsakemu povem, da je splav grozen. Uniči žensko.«

Valentina Pikelj, sicer diplomirana medicinska sestra, je znana kot ustanoviteljica zavoda Božji otroci in organizatorka akcije 40 dni za življenje. Gre za tisto pobudo, ki močno vznemirja abortivni lobi. V intervjuju za portal iskreni.net je spregovorila o pobudi in o molitvi pred porodnišnico, komentirala pa je tudi nedavno začeti sodni proces proti Tadeju Strehovcu.

»Ko sem izvedela za ta pregon, sem pomislila na stavek: »Pred oblastnike in kralje vas bodo vlačili zaradi mene, v pričevanje njim in poganom.« (Mt 10,18). Vse skupaj vidim kot priložnost za razpravo, kar je super. Zagovornikom splava je všeč tišina. Ker daje vtis, da je vse rešeno. Ampak tišina ni dobra, saj spodbuja, da ljudje mislijo, da je vse v redu. A ni. Verjamem tudi, da Jezus poskrbi za vsakega, ki pričuje Zanj in bo dal tudi Tadeju moč. Zase pa lahko rečem, da se ne bojim. Moramo spregovoriti,« je dejala v sicer zelo obsežnem intervjuju.

Na vprašanje, koliko ljudi se pridružuje pobudi 40 dni za življenje, je dejala, da je v Sloveniji je v vseh letih, torej od 2015, sodelovalo okoli 250 ljudi. »Prihajajo vsako leto, trenutno nas je v pobudi pred porodnišnico prisotnih šest.« Kot je opozorila, je v ZDA je zgodba veliko bolj obsežna, prav tako na Hrvaškem, kjer se pobuda dogaja pred štiriindvajsetimi bolnicami in poteka 24 ur na dan, medtem ko tu poteka vsak dan dve uri. »Če vse skupaj pogledamo preko številk pa bi lahko našteli naslednje uspehe: v več kot 40 državah po svetu je od leta 2007 sodelovalo okoli 725.000 prostovoljcev, več kot 12.000 življenj je bilo rešenih, 143 aborcionistov ne opravlja več splavov, zaprli pa so tudi 83 klinik za splave.«

Kot je dejala, si želi več podpore vrha slovenske Cerkve, saj je denimo na Hrvaškem to zelo podprto. »Tam duhovniki in redovniki prihajajo in molijo, organizirana imajo dežurstva znotraj župnij. To je gotovo eden izmed razlogov, da pri nas ni takšnega odziva.

Po drugi strani pa je težava tudi v strahu. Ljudje mi povedo, da jih je strah, ker ne vedo, kako naj reagirajo na morebitne napade, ki jih bodo deležni. Ustrašijo se, ker ne vedo, kaj bi rekli. V nas je vcepljeno, da je krščanstvo manj vredno kot druge vere. Krščanstvo ima po mnenju drugih mesto samo v cerkvi, nikjer drugje in ljudje so to preprosto sprejeli. Ampak krščanstvo mora, tako kot vsa ostala verstva, imeti možnost zastopanja v družbi.«

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine