21 C
četrtek, 19 septembra, 2024

NHL: Ovečkin junak zmage Washingtona v Pittsburghu

V severnoameriški hokejski ligi NHL je v tretji polfinalni tekmi vzhodne konference Washington slavil v Pittsburghu s 4:3 in v zmagah povedel z 2:1. Odločilen gol je minuto in sedem sekund pred koncem razburljivega dvoboja dosegel ruski zvezdnik Aleksej Ovečkin, ki je za zmago prispeval še en gol in podajo.

Poleg njega sta za hokejiste iz ameriške prestolnice zadela še John Carlson in Chandler Stephenson, v domači ekipi, ki brani prvo mesto v Stanleyjevem pokalu, pa so se med strelce vpisali Jake Guentzel, Patric Hornqvist in Sydney Crosby.

V tretji polfinalni tekmi zahodne konference je Winnipeg na domačem ledu zanesljivo ukanil Nashville s 7:4 in v zmagah prav tako povedel z 2:1. Gosti so po prvi tretjini vodili kar s 3:0, nato pa so gostitelji uprizorili pravi preobrat in slavili s 7:4.

Izida severnoameriške hokejske lige NHL.