17.5 C
sreda, 23 oktobra, 2024

Medtem ko so Prekmurci osvojili prvenstvo, pa je pokal pripadel Olimpiji

Piše: Samo Vidovič

Nogometaši Olimpije so letošnji pokalni zmagovalci. V finalu tega tekmovanja so v Kopru premagali Celje z 2:1.

Začetek tekme je bil zelo dinamičen,  videla se je velika želja pri igralcih obeh ekip. Olimpija je bila na začetku boljša, vendar do konkretnih priložnosti ni prišla.

Prvi nevarnejši strel smo videli v 13 minuti, Kerin je z leve strani streljal točno v vratarja Olimpije Vidmarja.

V 26 minuti lepa akcija Celjanov, zaključni strel Kadušića pa je bil zelo slab. To je bila situacija, ki je obetala precej več.

V 32 minuti pa je Olimpija nepričakovano povedla. Branilec Celjanov Zaletel je imel podano žogo Bosića z desne strani na nogi, vendar jo je nerazumljivo spustil do Ivanovića,  ki se je znašel sam pred Rozmanom. Ta je njegov strel obranil, odbito žogo pa je Ivanović poslal v mrežo.

V zadnji minuti polčasa je po protinapadu z razdalje poskušal Kuzmanović, a ni bil natančen. Bolje bi bilo, če bi podal.

Prvi polčas je bil “rudarski”, videli smo le po štiri strele na gol na vsaki strani.

Drugi polčas, sicer veliko boljši od prvega,se je začel z golom Celjanov.  V prvi minuti nadaljevanja je po lepi podaji Benedičiča v globino zadel Božić.

V 53 minuti novo vodstvo Olimpije. Ivanović je preigraval, žoga je srečno prišla do Kapuna, ki je s petnajstih metrov natančno streljal v zgornji levi kot Rozmanovih vrat.

V 62 minuti je Vidmar obranil strel Kuzmanovića z desetih metrov.

Celjani so bili v teh minutah boljši, vršili so pritisk na vrata Ljubljančanov.

Na nasprotni strani je po protinapadu v 65 minuti poskušal Bosić, z osemnajstih metrov je streljal čez vrata Rozmana.

V 67 minuti sreča za Olimpijo, Božić je z lobom že premagal Vidmarja, a je gol preprečila prečka.

Tudi Vrbanec bi po kotu v 73 minuti lahko izenačil. Bil je sam na strelu, vendar je žogo slabo zadel.Podobno tudi Kuzmanović pet minut kasneje. Vidmar je njegov strel iz bližine odbil v kot.

V finišu tekme smo videli veliko “divjanja” po igrišču, tako Vombergar kot Matjašič na drugi strani bi lahko zadela.

Na koncu veliko slavje nogometašev Olimpije, ki so s to lovoriko rešili sezono. Danes niso briljirali, njihovi zmagi pa ni oporekati. Izkoristili so svoji priložnosti in se zasluženo veselijo zmage.

Celjani so bili v igri celo boljši, imeli so več lepih priložnosti. Zmanjkalo jim je malo več koncentracije pri obeh golih Olimpije ter natančnosti pri zaključnih strelih. Nimajo so kaj očitati, glavni cilj obstanka v ligi so dosegli.

Igralec tekme je bil Ivanović,  ki je sodeloval pri obeh zadetkih Olimpije.