9 C
petek, 29 marca, 2024

Luka Dončić poraz prevzel na lastna pleča

Piše: sta

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić, ki je v severnoameriški ligi NBA na domači tekmi Dallasa proti Chicagu (101:117) dosegel že 29. trojni dvojček, je poraz prevzel na lastna pleča. Enaindvajsetletni Ljubljančan, ki je dosegel 36 točk, 16 skokov in 15 podaj, je po tekmi dejal, da je Dallas izgubil zaradi njegove sebične igre.

Potem ko je Dončić v prvem polčasu dosegel že 30 točk, se mu je v drugem pri metu ustavilo, kljub temu je že v tretji četrtini prišel do 29. trojnega dvojčka v karieri, s katerim je presegel legendarnega Michaela Jordana in se na 15. mestu večne lestvice izenačil z Grantom Hillom.
Frustrirani Dončić je po tekmi dejal, da krivda za še šesti poraz teličkov na 12 tekmah leži na njegovih ramenih, ker je igral sebično.
“Drugi polčas sem odigral grozno,” je po tekmi skrušeno dejal Dončić: “To je na meni, ta tekma. Bil sem malo sebičen, ker sem v prvem polčasu zbral že 30 točk.”
Dončić je na koncu iz igre zadel 13 od 30 metov (prosti meti 4/6), zadel je šest trojk iz 11 poskusov. V statistiko je vpisal še dve ukradeni in štiri izgubljene žoge v 37:30 minute igre. Ob Dončiću je bil drugi najboljši strelec domačih Kristaps Porzingis z 20 točkami, pri gostih pa jih je 29 dosegel Lauri Markkanen.
“To nisem bil jaz v drugem polčasu. V drugem polčasu bom moral igrati precej boljše. Sam sem krivec za poraz,” je še dejal slovenski zvezdnik, ki je postal šele četrti igralec v zgodovini lige NBA, ki je na tekmi zabeležil vsaj 35 točk, 15 skokov in 15 podaj, obenem pa najmlajši, ki mu je to uspelo.
New York Knicks so prekinili niz petih zaporednih porazov in zanesljivo s 105:75 premagali oslabljene košarkarje Boston Celtics. Julius Randle je dosegel 20 točk in 12 skokov, RJ Barrett pa je k zmagi dodal 19 točk in 11 skokov.
V ekipo Bostona se je po poškodbi levega kolena, zaradi katere je izpustil tudi prvih 11 tekem Keltov, vrnil zvezdnik Kemba Walker: “Zelo sem vesel, da sem končno nazaj. Skoraj sem že pozabil, kako dober občutek je igranje košarke.”
Prvi strelec Keltov je bil sicer Jaylen Brown s 25 točkami, vodilna ekipa vzhodne konference pa je igrala brez Jaysona Tatuma, ki je v karanteni zaradi proticovidnih protokolov.
Zaradi teh so v ligi NBA preložili dve tekmi, Cleveland Cavaliers – Washington Wizards in Philadelphia 76ers – Oklahoma City Thunder.
LA Clippers so za četrto zaporedno zmago s 129:96 premagali Indiana Pacers, Sacramento Kings so v domači dvorani kljub 42 točkam De’Aarona Foxa izgubili s 123:128 proti New Orleans Pelicans. Pri slednjih je blestel Zion Williamson z 31 točkami in šestimi skoki.
V domači dvorani je poraz zabeležila tudi ekipa Denver Nuggets, katere član je Slovenec Vlatko Čančar. Denver je s 105:109 izgubil proti Utah Jazz, Čančar pa ni stopil na parket.
Danes ob 21. uri bo v ligi NBA nastopil še tretji Slovenec v NBA, lanski finalist z Miamijem Goran Dragić, ki ga na Floridi čaka obračun z Detroit Pistons.