Šport

Chicago tokrat boljši od St. Louisa Branilci naslova v severnoameriški hokejski ligi NHL, igralci Chicaga, so na tretji tekmi prvega kroga končnice zahodne konference premagali St. Louis z 2:0 in zaostanek v zmagah znižali na 1:2. Moštvi igrata na štiri zmage.

Eden junakov je bil vratar Corey Crawford, ki je obranil vseh 34 strelov ter dosegel svoj tretji "shutout" v končnicah. "Osredotočam se na vsak strel posebej. Nočem, da mi med tekmo po glavi roji kaj drugega," je dejal Crawford, ki so ga navijači nagradili z glasnimi vzkliki njegovega imena. Strelca za Chicago, ki je igral brez kaznovanega Brenta Seabrooka, sta bila Jonathan Toews in Marcus Kruger.

Minnesota je po podaljšku z zadetkom Mikaela Granlunda premagala Colorado z 1:0 in zdaj prav tako v zmagah zaostaja z 1:2. "Igrali smo res dobro. Pripravljali smo si priložnosti in bili nagrajeni. Moramo le nadaljevati v takšnem slogu," je po tekmi povedal Granlund, ki je zmagoviti zadetek zabil po lepem preigravanju pred vrati Colorada in strelu v padcu. Kljub prejetemu golu je bil eden boljših na ledu vratar Colorada Semjon Varlamov, ki je obranil 45 strelov.

Na 1:2 v zmagah je znižal tudi Dallas, ki je tokrat s 3:0 odpravil Anaheim. Tudi na tej tekmi je eno ključnih vlog igral vratar, in sicer Kari Lehtonen, ki je zaustavil vseh 37 strelov tekmecev iz Kalifornije. "Bilo je neverjetno. To je bil Kari v vsem svojem sijaju. Obranil je nekaj strelov v ključnih trenutkih in nas držal v igri. Pravzaprav je on zaslužen za našo zmago," je povedal Jamie Benn, eden izmed strelcev za Dallas.

Udrih z grizliji slavil v Oklahomi Slovenski košarkar Beno Udrih je prispeval velik delež k zmagi Memphisa v Oklahoma Cityju v severnoameriški ligi NBA. Na drugi tekmi prvega kroga končnice zahodne konference so grizliji po podaljšku zmagali s 111:105. Udrih je v 14 minutah ob metu 6:8 dosegel 14 točk, ob tem pa zbral še tri skoke in dve podaji.

Dvoboj v Oklahomi je ponudil zelo zanimivo predstavo. Memphis je imel v zadnji četrtini tudi devet točk prednosti, a jo zapravil. Tudi po zaslugi Kevina Duranta, ki je po tretji četrtini dosegel 20 od svojih skupno 36 točk, med drugim je zadel tudi neverjeten met za tri točke, ko je 13,8 sekunde pred koncem rednega dela vrgel ob padcu v avt, ob tem pa je Marc Gasol napravil še prekršek nad njim, tako da je v enem napadu dosegel štiri točke. Podaljšek je izsilil Kendrick Perkins s svojim edinim košem iz igre.

V podaljšku sta bili ekipi izenačeni vse do zadnje pol minute, nato je Zach Randolph zadel lep met za dve točki, Courtney Lee je zadel še prosta meta, Randolph pa je z novima prostima metoma dokončno zapečatil usodo domače ekipe. Pri njej se je sicer z 29 točkami izkazal tudi Russell Westbrook, medtem ko je pri zmagovalcih Randolph prispeval 25 točk, Mike Conley pa 19 točk in 12 podaj. Ekipi sta v zmagah izenačeni na 1:1, igrata pa na štiri zmage. Naslednji obračun bo v noči na petek.

St. Louis in Colorado imata že po dve zmagiHokejisti v severnoameriški ligi NHL so sinoči v treh tekmah končnice dvakrat igrali podaljške. Po dodatnem delu igre je St. Louis premagal Chicago s 4:3, dva podaljška pa sta odločila tekmo Columbus - Pittsburgh, izid je bil prav tako 4:3. Colorado je s 4:2 ugnal Minnesoto ter si tako kot St. Louis priboril drugo zmago v seriji.

Edini slovenski igralec v ligi NHL Anže Kopitar bo naslednjo tekmo igral v noči na ponedeljek, ko bodo njegovi kralji drugič gostovali v San Joseju, kjer so na prvi tekmi izgubili.

Junak tekme v Pittsburghu je bil Matt Calvert, ki je s svojim prvim golom v končnici prinesel zmago gostom iz Columbusa. V mrežo je pospravil odbitek po svojem prvem strelu, ki ga je vratar Marc-Andre Fleury še ubranil, ter tako v drugi minuti drugega podaljška končal drugo tekmo med ekipama. Po rednem delu oziroma še bolj po prvi tretjini je sicer bolje kazalo domačim, Brian Gibbons je dosegel dva gola, pingvini so po prvem delu vodili s 3:1, toda gostje so s po enim zadetkom v preostalih tretjinah izenačili. Podaljške je zagotovil Jack Johnson v 54. minuti. Izid v zmagah je zdaj izenačen na 1:1.

Oklahoma premagala Udrihov MemphisEkipa Oklahoma City Thunder je v prvem krogu končnice, ki se je začela v severnoameriški košarkarski ligi NBA, doma premagala Memphis Grizzlies s 100:86 in povedla z 1:0 v zmagah. Slovenski košarkar Beno Udrih je v dobrih 14 minutah za Memphis dosegel tri točke, štiri skoke in podajo.

Memphis sta pokopala Kevin Durant, ki je dosegel 33 točk, osem podaj in sedem skokov, ter Russell Westbrook, ki je dosegel dvojni dvojček s 23 točkami in desetimi skoki, ob tem pa je imel še pet podaj. Prek deset točk je v vrstah domačih dosegel le še Serge Ibaka (17), pri gostih pa je bila s takim izkupičkom četverica na čelu z Zachom Rundolphom, ki je 21 točkam dodal še 11 skokov. Oklahoma je v prvem polčasu že vodila s 25 točkami prednosti, osem minut in 45 točk pred koncem pa so se gostje približali na vsega dve točki (74:72). Nato sta se povsem razigrala Durant, ki je do konca zadel devet točk, Westbrook pa tri manj.

V prvih tekmah končnice so prednost domačega igrišča izgubila kar tri od štirih moštev. V drugi tekmi na vzhodnem delu so igralci Los Angeles Clippers klonili z Golden State Warriors s 105:109, na vzhodnem delu delu pa Toronto Raptors z Brooklyn Nets s 87:94, Indiana Pacers pa z Atlanto Hawks s 93:101.

Phoenix proti nastopu Dragića na SPEkipi Phoenix Suns na čelu s slovenskim igralcem Goranom Dragićem se v košarkarski ligi NBA ni uspelo uvrstiti v končnico. Slovenski reprezentant po besedah predsednika kluba Lona Babbyja ne bo nastopil na svetovnem prvenstvu v Španiji, temveč se bo zavzeto pripravljal na novo sezono najmočnejše košarkarske lige na svetu, poroča 24ur.com.

Košarkarji Memphisa in Phoenixa so v zaključku rednega dela lige NBA bili ogorčen boj za zadnje prosto mesto na zahodu, ki je še vodilo v končnico. Uspelo je Memphisu, Phoenix je ostal praznih rok in sezone za Gorana Dragića in soigralce je konec. Slovenski košarkar je izvrstno odigral sezono in bil vodilni mož ekipe, tudi po številnih statističnih podatkih, ki jih radi naštevajo ameriški novinarji. Ljubljančan je odigral 76 tekem, v povprečju je igral po 35 minut na tekmo in v povprečju dosegal 20,3 točke, 5,9 podaje in 3,2 skoka na tekmo in imel tudi izvrsten odstotek meta za dve in tri točke.

Predsednik Phoenixa Lon Babby je v radijskem pogovoru za Arizona Sports spregovoril o sezoni in igralcih. Babby je dejal, da je ekipa naredila več, kot je marsikdo pričakoval in bila v boju za končnico praktično do zadnje tekme. In to je obenem dovolj velik motiv za naslednjo sezono, ko želijo pri Phoenixu narediti tisti korak več, ki jim je letos zmanjkal, poroča spletna stran 24ur.com.

Falcao dobil zeleno luč za nastop na SPZvezdnik kolumbijske nogometne reprezentance Radamel Falcao je po poškodbi kolena danes dobil delno potrditev za nastop na letošnjem svetovnem prvenstvu v Braziliji. Kot je dejal kirurg Jose Carlos Noronha, ki je operiral kolenske vezi nogometnega zvezdnika Monaca, Falcao ob začetku mundiala še ne bo 100-odstotno pripravljen.

Montreal in Anaheim do vodstva z 2:0Končnica severnoameriške hokejske lige NHL je v polnem teku, sinoči so hokejisti Montreala in Anaheima odigrali že drugi tekmi prvega kroga in povedli z 2:0. Detroit se je z Bostonom v gosteh srečal prvič in zmagal z 1:0.

Montreal Canadiens so tokrat s kar 4:1 odpravili Tampa Bay Lightning in zdaj vodijo že z 2:0 v zmagah. Rene Bourque se je med strelce vpisal dvakrat, preostala zadetka sta prispevala David Desharnais in Brendan Gallagher. Častni zadetek za gostitelje je dve minuti pred koncem z igralcem več na ledu dosegel Teddy Purcell. Tretjo tekmo bo v noči na nedeljo gostil Montreal.

Prvo tekmo prvega kroga končnice na vzhodu pa so sinoči odigrali hokejisti Bostona in Detroita. Slednji so zmagali z 1:0, prednost domačega igrišča pa je Bostonu odvzel gol Pavla Dacjuka. Ta je bil uspešen tri minute pred koncem tekme in razblinil upe domačih, ki so vso sezono garali za prednost domačega igrišča v končnici. "To je dober start, a vemo, da je pred nami še veliko težjih tekem," je po zmagi dejal Dacjuk, ki še okreva po poškodbi kolena. A njegova tokratna predstava je bila podkrepljena z odlično moštveno igro, saj se je v vratih gostov izkazal tudi Jimmy Howard, ki je ubranil 25 strelov. Tudi drugo tekmo bo v noči na ponedeljek gostil Boston.

V nogometni Olimpiji načrtujejo reorganizacijoV slovenskem nogometnem prvoligašu, ljubljanski Olimpiji, so se zaradi neizpolnjenih športnih ciljev odločili za reorganizacijo in racionalizacijo poslovanja. Izvršni odbor kluba je po odhodu direktorja Ljubomirja Grlića na mesto vršilca dolžnosti imenoval Tineta Zupana, ki je doslej v klubu skrbel za odnose z javnostmi, so sporočili zeleno-beli.

"V prihodnjih mesecih v NK Olimpija Ljubljana zaradi neizpolnjenih športnih ciljev načrtujemo reorganizacijo in racionalizacijo poslovanja. Zato smo se odločili, da bomo v tem trenutku izrabljali lasten kadrovski potencial. Tako je izvršni odbor kluba po odhodu direktorja Ljubomira Grlića na mesto vršilca dolžnosti direktorja imenoval Tineta Zupana, ki je do sedaj v klubu skrbel za odnose z javnostmi. Vlogo v. d. direktorja bo opravljal do letošnje volilne skupščine kluba," so pri Olimpiji zapisali v sporočilu za javnost.

Pred dnevi se je Olimpija, ki je trenutno šele na sedmem mestu prvenstvene lestvice, razšla tudi s športnim direktorjem Sašem Udovičem.

Kopitarjevi kralji s porazom začeli končnicoHokejisti Los Angelesa so neuspešno začeli končnico severnoameriške hokejske lige NHL. Kralji Anžeta Kopitarja so izgubili v gosteh pri San Joseju s 3:6. Morski psi tako vodijo z 1:0 v zmagah, ekipi pa igrata na štiri zmage. Druga tekma bo v noči z nedelje na ponedeljek.

V ponovitvi polfinala zahodnega dela lige iz prejšnje sezone je Jonathan Quick, vratar Los Angelesa, po vsega dveh tretjinah prejel toliko golov kot v prejšnji končnici na prvih treh tekmah. Kings so bili lani finalisti zahodne konference po skupni zmagi s 4:3. Na prvi tekmi letošnje končnice je Quick šel po plošček trikrat v mrežo samo v prvi tretjini, kar se mu je primerilo prvič v karieri v zaključnem delu lige. Dva gola so mu tekmeci dali v razmaku 48 sekund zadnje minute uvodne tretjine.

Po dveh tretjinah je bilo že 5:0 za domače po golih po golih Joeja Thorntona, Tomaša Hertla, Patricka Marleauja, Raffija Torresa in Marc-Edouarda Vlasica. Quicka je v vratih zamenjal novinec Martin Jones, ki je v nadaljevanju svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, njegovi soigralci Jake Muzzin po Kopitarjevi podaji, Slava Vojnov in Trevor Lewis pa so dosegli tri gole.

Pasica
Pasica
Pasica
Pasica

naslovka mini

Anketa

Ali si boste na televiziji cenzurirani film Maska demokracije ogledali v kinematografih?

Zadnji komentarji

Maske Demokracije

Vabilo na ogled filma Maska demokracije – filma, ki so ga na Planet TV spravili v »bunker«. (foto: Matic Štojs)

V kinu Komuna je bilo mogoče videti precej znanih obrazov, tudi iz sveta politike. (foto: Matic Štojs)

V prvi vrsti je bilo mogoče opaziti zgodovinarko dr. Andrejo Valič Zver, direktorico SCNR. (foto: Matic Štojs)

Uvodna beseda je pripadla dr. Vasku Simonitiju, zgodovinarju in nekdanjemu ministru za kulturo. (foto: Matic Štojs)

Pogled na kinodvorano z druge smeri – le redki sedeži so ostali prazni. (foto: Matic Štojs)

Film se začenja – po ogledu bo jasno, zakaj ga niso predvajali na Planet TV … (foto: Matic Štojs)

Režiser filma Igor Prodnik, nekdanji direktor Vibe filma, ki so ga odslovili iz političnih razlogov. (foto: Matic Štojs)

Med gledalci je bil tudi predsednik Združenja za vrednote slovenske osamosvojitve in nekdanji obrambni minister Aleš Hojs. (foto: Matic Štojs)

Po ogledu filma se je občinstvo nekaj časa zadržalo v avli kinodvorane. (foto: Matic Štojs)